niedziela, 22 kwietnia 2018

Dzień Ziemi



     Dzień Ziemi, to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 państwach.Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkim ludziom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Z okazji tego ważnego dnia,   w naszej szkole odbył się "tęczowy" happening.Wszyscy z transparentami i hasłami ekologicznymi, przemaszerowaliśmy przez naszą wieś.Skandowane hasła miały zachęcić mieszkańców do dbałości o naszą planetę, poprzez oszczędzanie wody, niepalenie śmieci, segregowanie odpadów i dbałość o porządek. Był to nasz wkład w troskę o Ziemię - naszą zaniedbywaną planetę.











Niech Dzień Ziemi nie będzie świętem jednego dnia w roku,niech trwa 365 dni...




 





wtorek, 17 kwietnia 2018

Powietrze bez śmieci

     Dziś po raz ostatni wzięliśmy udział w realizacji projektu edukacyjnego "Powietrze bez śmieci". Celem naszych zajęć była próba odpowiedzi na pytanie - Czy wiesz, jak dbać o siebie gdy jest smog? W trakcie zajęć wzbogaciliśmy swoją wiedzę o wiele nowych wiadomości. Uwieńczeniem całego cyklu zajęć było ozdobienie według swojego pomysłu maski antypyłowej.

























wtorek, 10 kwietnia 2018

Kodujemy w języku Scratch

    Dziś po raz kolejny odwiedziła nas pani Paulina Marciniak z Biblioteki Publicznej w Pleszewie. Pokazała nam ona Scratch ,czyli wizualny język programowania. Elementami tego tego języka nie są komendy pisane, a wizualne elementy tzw. "klocki kodu". Na zajęciach udało nam się stworzyć pierwszy kod, który polegał na tym , by Duszek- KOT przeszedł 100 kroków. Następnie kodowaliśmy kwadrat, zmienialiśmy Kota na dowolnie wybranego Duszka.
To były BARDZO ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!





Powietrze bez śmieci

    Dziś w naszej klasie odbyła się przedostatnia już lekcja w ramach programu edukacyjnego Fundacji PGNiG „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci”. Tym razem zdobywaliśmy wiedzę na temat szkodliwego wpływu smogu na zdrowie. Na podstawie przeprowadzonych eksperymentów doszliśmy do wniosku, że oddychanie jest ważniejsze niż jedzenie, gdyż bez powietrza wytrzymać można tylko kilka lub kilkanaście sekund. Działania warsztatowe i teatralne polegały na wykonaniu emblematów organów, tj. serca, mózgu, płuc oraz nosa i ust. Była to namiastka kostiumu scenicznego do dalszych pantomimicznych działań. Końcowym elementem lekcji było wykonanie antysmogowej kukiełki.Wcieliliśmy się w rolę aktorów teatru kukiełkowego. Wiadomości zdobyte podczas lekcji przekazaliśmy swoim młodszym kolegom z przedszkola. Podsumowaniem zajęć było obejrzenie filmu pt. „Jak smog szkodzi zdrowiu?”, pan Radek Brzózka przedstawił porcję naukowych porad i eksperymentów.