Dzisiaj uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, przygotowanych przez panią pedagog. Zajęcia dotyczyły naszego bezpieczeństwa w Internecie. Wspólnie stwierdziliśmy, że Internet jest dla nas bogatym źródłem wiedzy i rozrywki, jednak może on być też źródłem wielu negatywnych zjawisk. Po obejrzeniu filmiku "Sieciaki.pl " i wyjaśnieniach pani pedagog, wiemy już, że w Internecie nie podajemy danych osobowych, nie nawiązujemy kontaktów z nieznajomymi i w razie gdy nas coś zaniepokoi informujemy rodziców lub wychowawczynię. To była bardzo ważna i pouczająca lekcja.
środa, 30 listopada 2016
piątek, 25 listopada 2016
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Naszą klasę odwiedziły dziś pluszowe misie:)
W czasie przerw towarzyszyły nam w różnych zabawach, a w czasie lekcji "grzecznie" siedziały na ławkach:)
Przy okazji poznaliśmy historię misiów z różnych stron świata.
A takie prace przygotowaliśmy na konkurs "Mój przyjaciel -Miś".
Z naszej kolekcji najbardziej spodobał się portret misia, który wykonała Zosia Pilarczyk. Jej praca wygrała konkurs w kategorii klas 1-3, wyróżnienie otrzymała praca Huberta Marciniaka. Gratulujemy!
,
czwartek, 24 listopada 2016
Niebezpieczeństwa wokół nas
W ramach programu profilaktyczno-wychowawczego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, zrealizowaliśmy drugie zadanie z cyklu - "Dym i czad, cisi zabójcy". Zajęcia rozpoczęliśmy od odpowiedzi na pytanie: Do czego w życiu człowieka wykorzystywany jest ogień? . Następnie rozmawialiśmy o tym, jak należy zachować się, by uniknąć pożaru i sytuacji zagrażających życiu, oraz co zrobić, kiedy widzimy dym i płomienie .Przypomnieliśmy sobie numer alarmowy do straży pożarnej i przeszliśmy do działania. Przeprowadziliśmy próbny alarm przeciwpożarowy. Na hasło -" PALI SIĘ!” odłożyliśmy wszystko i ustawiliśmy się sprawnie przed drzwiami., a następnie drogą ewakuacyjną wyszliśmy z budynku szkoły. Po powrocie, ćwiczyliśmy nasze zachowanie w sytuacji dużego zadymienia pomieszczeń. W dalszej części zajęć obejrzeliśmy film, przygotowany przez Państwową Straż Pożarną. Z filmu dowiedzieliśmy się, jak powstaje czad - że jest bezbarwny i bezwonny i że stanowi dla ludzi śmiertelne zagrożenie. Pani zademonstrowała nam działanie czujnika czadu i wyjaśniła, że zamontowanie dobrego czujnika w domu, gwarantuje nam stałe monitorowanie powietrza, a tym samym bezpieczeństwo. Wspólnie z rodzicami przeprowadzimy dziś domowy test bezpieczeństwa.
sobota, 19 listopada 2016
Wycieczka do Poznania
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania interaktywnego muzeum historii Poznania, Blubry 6D.W muzeum przenieśliśmy się wehikułem czasu do dawnego Poznania, który zwiedzaliśmy wędrując labiryntem, rozwiązując zagadki oraz poznając poznańską gwarę. O godzinie 12.00 nie mogło nas zabraknąć na Starym Rynku. Tam wysłuchaliśmy hejnału oraz obserwowaliśmy trykające się na wieży ratuszowej koziołki. Następnie udaliśmy się do Muzeum Rogala, gdzie obejrzeliśmy pokaz o tajemnicach wypieku Rogali Świętomarcińskich, poznaliśmy recepturę i składniki używane do ich produkcji , następne elementy gwary poznańskiej oraz ciekawostki dotyczące historii Poznania. Mieliśmy też okazję zamienić się w cukierników i wspólnie przygotować rogale do wypieku. Zabawy było co nie miara. Na koniec każdy z nas otrzymał certyfikat czeladniczy.
To była bardzo udana wycieczka !
Dziękujemy pani Eli Cukrowskiej za fotorelację :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)